31 Mart 2021 – Sayı 411

0
160
muglayerelhaber

BatıHaber Gazetesi’nin 31 Mart 2021 tarihli 411.sayısı…

Bu haftaki sayıdaki bazı başlıklar;

Aranan 5 kişi yakalandı

16-21 Mart tarihleri arasında Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma Soruşturma Büro Amirliğince aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar ve fiziki takip neticesinde, Muğla Ilamat ve İnfaz Bürosunca Nitelikli Yağma suçundan 10 yıl hapis cezası ile aranan Z.U. isimli şahıs, Alaplı Ilamat ve İnfaz Bürosunca Silahla Tehdit suçundan aranan G.A. isimli şahıs, Trabzon 2. Asliye Ceza Mahkemesince Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanma suçundan aranan V.E. isimli şahıs, Köyçeğiz Ilamat ve İnfaz Bürosunca Tehdit suçundan aranan S.B. isimli şahıs, Köyçeğiz Asliye Ceza Mahkemesince Kendi Kullanımı İçin İhtiyaç Duyduğu Esrarı Elde Etmek Amacıyla Kenevir Elde Etmek suçundan aranan V.Ç. isimli şahıslar yakalandı.

Polisin ölümünde skandallar ortaya çıktı

Köyceğiz ilçesine geçen yıl tatile gelen polis memuru Sergen Durma (30), serinlemek için girdiği çayda akıntıya kapılarak boğuldu. Havuzun ruhsatının, işyeri güvenliği uzmanının ve can simitlerinin olmadığı belirlendi. İşyeri sahibi İ. Yıldırım’a ‘bilinçli taksirle ölüme sebep olmak’ suçundan dava açıldı.

438 siteye erişim engeli

Muğla İl Jandarma Komutan-lığı’nca tespit edilen 438 illegal internet sitesi,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nca erişime kapatıldı.

Firari 2 hükümlü yakalandı

Muğla’da aralarında çocuk istismarı ile çocuğu fuhşa sürüklemek suçlarının da bulunduğu çok sayıda suçtan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 firari, jandarma ekiplerince yakalandı.

Cumartesi yasağı geri geldi

İçişleri Bakanlığı; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar doğrultusunda, 81 ilin valiliğine, Covid-19 tedbirleri kapsamında “Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi” konulu genelge gönderdi.

KIZARDIK!!!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pazartesi günü Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Koronavirüs ile ilgili çok yüksek riskli illerde yasakların 2 güne çıktığını açıkladı. Turuncu renket yer alan Muğla yeni risk haritasına göre Kırmızıya yükselerek Çok yüksek riskli iller grubunda yer aldı.

Kaymakam Erdoğan, Gölbaşı İlkokulu ve Coşku Özel Eğitim’i ziyaret etti

Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, okul ziyaretleri kapsamında Gölbaşı ilkokulunu ziyaret etti. Ziyarette okul ve öğrencilerin durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı ve okuldaki Covid tedbirlerini yerinde inceledi.

Büyükşehir yol üstü parkta ücret dönemini başlattı; Dalaman’a 13, Dalyan’a 49

Büyükşehir Dalaman, Ortaca ve Dalyan’da araç parklarında ücretli dönemi başlıyor. Danıştayca onay verilmeyen yol üstü park uygulamasını başlatmayı hazırlanan Büyükşehir, su parasındaki eşitlik ilkesini ise bu defa otopark ücretinde yapmadı.

İlçe Belediyeleri; Alakamız yok

CHP İlçe Başkanı Tezcan; Ortaca Belediyesi halkı kandırıyor

Muğla Büyükşehir’in uygulamaya koyduğu Yol Üstü Ücretli Araç Park uygulaması ile ilgili olarak Ortaca Belediyesi’nin “Ortaca Belediyemizin hiçbir alakası ve bağı yoktur” şeklindeki açıklamasına tepki geldi. CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan, Belediye’nin halkı kandırmaya çalıştığını belirterek, “Kararın alındığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kurulunda Ortaca Belediyesinden bir yetkili de bulunmaktadır” dedi.

MHP Ortaca İlçe Başkanı Çakır, Aymazlıkla suçladığı CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan’a yanıt verdi; ilçe Belediyesi’nin fiyatlandırma yetkisi yoktur

Muğla Büyükşehir tarafından uygulamaya konulan yol üstü araç parkından, otopark ücreti alma uygulaması ile ilgili olarak Ortaca Belediyesi’nin “Alakamız yok” şeklindeki açıklamasına CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, “Halkı kandırıyorlar, kararda imzaları var” diyerek açıklamada bulunmuştu. Konu hakkında bu defa MHP Ortaca İlçe Başkanı Kaan Çakır bir açıklamada bulundu. MHP İlçe Başkanı Çakır açıklamasında, CHP İlçe Başkanı’nın siyasi aymazlıkla suçladı.

GİRGİN DELİ DUMRUL TÜNELİ’Nİ BİR KEZ DAHA MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin “Deli Dumrul Tüneli” olarak adlandırdığı Göcek Tüneli’ni 3 kere soru önergesi vererek ve üyesi olduğu Plan ve Bütçe Komisyonu’nda dile getirerek TBMM gündemine taşımıştı.

GİRGİN: ÇİFTÇİMİZ ADETA SIRA DAYAĞINDAN GEÇİRİLİYOR

CHP Muğla Milletvekilli Süleyman Girgin, meclise verdiği soru önergesinde zeytinyağı ihracatının yasaklanmasını sordu. “İthalatı önceleyen politikalarla, maliyetlerin yüksekliği ile çiftçimiz adeta sıra dayağından geçiriliyor” diyen Girgin açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Tarımı yok ederek, çiftçiyi yok sayarak krizden çıkabilir miyiz? Kovid-19 döneminde bütün dünya tarım politikalarının önemini anladı. Bir tek AKP İktidarı ithalatçı politikalarda ısrar ediyor.”

MECLİS’TE EKMEK FİYATLARI REVİZE EDİLDİ

MUTSO Meclisi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Meclis Başkanı H. Koray Özcan’ın divan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ekmek fiyatları görüşüldü. Kilogram fiyatı 7.40 TL’ye düşürülürken; gramajı yükseltilen ekmek 270 gram 2 TL olarak belirlendi.

Ümit Davala, Başkan Uzundemir’i ziyaret etti

Milli Takım ve Galatasaray’ın eski Futbolcusu, Galatasaray Yardımcı Antrenörü Ümit Aydın Davala Ortaca’daydı.

Dalaman Akköprü Barajından milli ekonomiye ‘dev’ katkı

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2011 yılında hizmete alınan Dalaman Akköprü Barajı ekonomiye 1 Milyar 353 Milyon 612 Bin liralık fayda sağladı.

57. Kütüphane Haftası

57. Kütüphane Haftası kapsamında “Çağları Aşan Söz” ana temalı etkinlikler ve kutlamalar Dalaman Şerefler Ortaokulundaki programla yapıldı.

Kooperatiflere büyükşehir desteği

Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarımsal kalkınmayı desteklemek amacıyla kuruluşundan bu güne kadar 13 kooperatife destek verdi. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kooperatiflere fide desteği, zeytin yağ alımı, süt soğutma tankı, arıcılık malzemeleri ve bal üretimi desteğinde bulundu.

İl Genelinde İçme Suyu Hatları Yenileniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla’nın tüm ilçelerinde eskiyen ve arıza yapan içme suyu hatlarını yenilemeye devam ediyor.

Gölbaşı Mahallesi İçme Suyuna Kavuştu

Ortaca’nın Gölbaşı Mahallesinde, Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri tarafından yapımı tamamlanan 3 bin metre içme suyu ile 40 hane içme suyuna kavuştu.

BAL’da fikstür çekildi

Bölgesel Amatör Lig’de 2020-2021 futbol sezonu fikstürü çekildi. 4.bölge 3.grupta mücadele eden Ortaca Belediyespor ilk hafta maçında kendi evinde oynayacak.

Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sona erdi Ortaca Belediye Spor Satranç sporcusu Deren Güneş 9.olarak finalist!

27-28 Mart tarihlerinde Tornelo Online sitemle ülkemizin her ilinden 150 sporcunun katılımıyla, 25+5 zaman tempolu ve 9 karşılaşma üzerinden Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası Yarı Final karşılaşmaları tamamlandı. 9 karşılaşma sonunda final sıralamasına göre 16 sporcunun Finalist olarak, Nisan ayı sonunda düzenlenecek Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası Final karşılaşmalarına katılacak olması, karşılaşmaları çekişmeli olmasına sebep oldu.

Büyükşehir ve Dalaman Tarımsal Kooperatifi, İmzaları Üretim İçin Attı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve S.S Dalaman Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında Doğal, Organik ve Yöresel Ürünlerin Desteklenmesi Projesi İçin Destekleme Protokolü imzalandı.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir: 5 yılda yapmayı planladığımızı 2 yılda yakaladık

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, 2 yıllık icraatlerini değerlendirdi. Başkan Uzundemir, 5 yıl içerisinde yapmayı planladıklarının bir çoğunu 2 yıl içinde gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ortaca

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi yazınız