17 Mart 2021 – Sayı 409

0
189
muglayerelhaber

BatıHaber Gazetesi’nin 17 Mart 2021 tarihli 409.sayısı…

10 Mart tarihli BatıHaber’deki bazı haberler

ORTACA’DA KIRMIZI ALARM

Muğlalı gazetecilerden Özcan Özgür, geçtiğimiz hafta köşe yazısı ve sosyal medya hesaplarından Muğla’nın Covid-19 haritasını yayınladı. Haritada kırmızı bölgede yer alan Ortaca 100 bindelik orana göre Muğla’da en fazla vaka sayısı yaşanan ilçesi oldu.

Muğla Kırmızıya koşuyor!!

Covid 19 vaka sayılarıyla orantılı olarak Türkiye genelindeki illere yönelik hazırlanan haritanın 06 – 12 Mart tarihleri arasındaki oranlar yayınlandı. Muğla’daki çok yüksek orandaki artış tedirginlik yarattı.

Vefa ve Aşevi projesi devam ediyor

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinasyonunda gerçekleştirilen, “Vefa ve Aşevi Yardımı Projesi” kapsamında İlçede yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara ücretsiz olarak yapılan “Ev Temizliği ve Yemek Yardımını” yerinde inceledi. Temizlik yapılan ve yemek dağıtılan evlerdeki çalışmaları da inceleyen Kaymaka Dolu, vatandaşlarla sohbet etti.

Dinamik Denetim Süreci

Kontrollü Normalleşme Döneminde #DinamikDenetimSüreci kapsamında, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve Esnaf Odası Başkanı ile, ilçedeki Marketler ve Kasapları ziyaret ettiler.

En uzak mahalleler aşılandı

Köyceğiz’in en uzak mahallelerinde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar koronavirüs aşısı oldular.

Köyceğiz Polisinden Sahte Belge Operasyonu

Köyceğiz’de sahte sertifika hazırlayarak haksız kazanç elde eden şebeke, polisin düzenlenen operasyon ile 8 kişi gözaltına alındı. Operasyon anı polis kamerasına yansıdı.

25bin kişiyi dolandırmışlar

Muğla merkezli 9 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, Türkiye genelinde 25 bin kişinin kredi kartı ve kimlik bilgilerini çalan dolandırıcılık şebekesinden 18 kişi gözaltına alındı.

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ GİRGİN 8 MARTTA TİGEM’DE EMEKÇİ KADINLARLA KARPUZ DİKİMİNE

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Dalaman da Tigem arazisinde kadın emekçilerle sabahın ilk saatlerinde karpuz fidanı dikimine katıldı.

CHP Milletvekili Girgin, Ortaca’da temaslarda bulundu

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ‘in, Ortaca CHP İlçe Örgütü ile birlikte ilçede bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Büyükşehir Mart Ayı Meclisi İstiklal Marşı İle Açıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Meclis toplantısı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün başkanlığında gerçekleştirildi. Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve canlı yayınlanan Mart Ayı toplantısı 40 maddelik gündem ile toplandı.

CHP İl Başkanı Zeybekoğlu; “Erken seçim olmazsa iki yıllık iktidarınız kaldı”

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’nin CHP’li belediyeler hakkında asılsız iddialarda bulunmasının manidar olduğunu söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, ekonomik olarak bitme noktasına gelen, ayçiçek yağının bile bardakla satıldığı ülkemizde iktidarın gündem değiştirme çabalarına milletin karnının tok olduğunu belirtti.

İstiklal Marşı’nın kabulü’nün 100.yıldönümü

Ortaca Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı

Ortaca Belediyespor start verdi. Siyah-Beyazlı yönetim kurulu yeni sezon için de Teknik Direktör Serdar Işık ile anlaşırken, Serdar hocanın yardımcılığını Ali Tayfur Kaya, Kaleci Antrenörlüğü’nü ise Mehmet Zaman yapacak.

ORTACA BELEDİYESPOR’UN İÇ VE DIŞ TRANSFERLERİ

Ak Parti İl Başkanı Mete Dalaman ve Ortaca’da incelemelerde bulundu

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Ortaca ve Dalaman’ı ziyaret ederek, ilçelerde yapılan yatırımları yerinde inceledi.

Erdal Atıcı’nın ve Eşref Akın’ın köşe yazıları ile bu hafta vefat edenler gazetenizde…

Ortaca

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi yazınız