10 Mart 2021 – Sayı 408

0
193
muglayerelhaber

BatıHaber Gazetesi’nin 10 Mart 2021 tarihli 408’inci sayısını e-gazete olarak pdf formatında okuyabilirsiniz…

10 Mart tarihli BatıHaber’deki bazı haberler

Mahkeme, Büyükşehir’in 2015’de başlattığı Ulaşım’da Dönüşüm projesinin belediyeyi zarara uğrattığına ve şoförlere para iadesi yapılmasına karar verdi; Muğla Büyükşehir Belediyesi 700 milyon lira geri ödeyecek

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2015’de başlattığı Ulaşım’da Dönüşüm projesinin belediyeyi zarara uğrattığı ortaya çıktı. Büyükşehir’in şoför esnafından aldığı plaka devri, güzergah, araç uygunluk ve çalışma izin belgelerinden ücret almasını kanuna aykırı bulan Mahkeme Büyükşehirin, il genelindeki 10bin şoföre 700 milyon lira geri ödenmesine karar verdi.

Zamanın Ulaştırma Daire Başkanı Kolukısa, Gürün’e işaret etti; Üst amirlerin emirlerini yerine getirdim

Muğla Büyükşehir’in Ulaşımda Dönüşüm projesi kapsamında mahkeme kararı ile şoförlere 700 milyon lira ödeyecek olmasının ardından, konu ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün kadar o zamanki Ulaşım Daire Başkanı Alper Kolukısa’da eleştirilerin hedefine oturmuştu. Kolukısa Muğla Gazetesi’nden Süleyman Akbulut’a konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Mete; Ulaşımda Dönüşüm Projesi belediyemizi ve halkımızı büyük zarara uğratmıştır”

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 2015’de başlattığı Ulaşımda Dönüşüm Projesi’nin belediyeyi zarara uğrattığı iddiaları ile ilgili AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete de açıklamalarda bulundu.

Köyceğiz Belediyesi’nde rüşvet iddiası

Belediye içerisinde bazı personelin rüşvet aldığı, birim müdürü ile bazı personelin açığa alındığı iddia edildi. Savcılığın soruşturduğu olayla ilgili olarak Belediye Başkanı, “Haber değeri yok, hallettik” dedi.

Cansu Kaya davasında sanıklar yeniden hakim karşısına çıktı

Ortaca’da 14 Haziran 2015’te kaybolan ve 2 gün sonra Dalyan Kanalı’nda cesedi bulunan Cansu Kaya’nın ölümü ile ilgili davada sanıklara verilen ceza Yargıtay tarafından bozulurken, iki sanık tekrar hakim karşısına çıktı.

Ortaca’da tarihi eser operasyonu

Jandarma Ortaca’da tarihi eser operasyonu düzenledi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alındı.

Sakar’daki feci kazanın davasında karar değişti

Anneler Günü programı için İzmir’den Marmaris’e giderken Sakar Geçidi’nde meydana gelen kazada 24 kişiye mezar olan minibüsün sahibi Bülent Çetindağ, yapılan yeni yargılamada 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Vakarlar arttı, Pazaryeri değişti

Ortaca’da Cuma günleri kurulan Sebze Pazaryeri’nde Koronavirüs alarmı verildi.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma kullanımı için yeni düzenleme

Muğla’da koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için toplu taşıma kullanımı kısıtlanmıştı. Yeni genelgeyle başlatılan “kontrollü normalleşme” süreci kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurul Kararına göre, “65 yas ve üzeri vatandaşlar ile 20 yas altı gençler ve çocukların toplu ulaşım araçlarını kullanabilmesi” yönünde karar alındı.

Köyceğiz’de Dinamik Denetim Süreci başladı

Yeni normalleşme süreci ile birlikte başlayacak olan “Dinamik Denetim Sürecinin”nasıl işleyeceği hakkında, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu’nun başkanlığında, İlçede bulunan kamu kuruluşları, belediye, meslek odaları ile toplantı gerçekleştirildi.

Ortaca’daki işletmelere Koronavirüs uyarıları yapıldı

Koranavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima’nın katılımıyla ilçede bulunan park, bahçe, cafe ve restaruantlar denetlenerek işletmeci ve vatandaşlara gerekli uyarılarda bulunuldu.

Mehmet Yavuz Demir’in dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke verildi!!!

TBMM’de dokunulmazlığı kaldırılması için 8 milletvekili hakkında fezleke verildi. Fezleke verilen milletvekillerinden Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’den konu hakkında açıklama geldi.

Ortaca Belediyesi Kadınların Günü’nü kutladı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir’in talimatlarıyla, Ortacalı vatandaşlar için ilçe merkezinde çiçek ve kolonya dağıtımı yapıldı.

DALKO göl ve kanal temizliğine devam ediyor

DALKO Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi, Köyceğiz gölü ile Dalyan Kanallarında temizlik çalışmaların sürdürüyor. DALKO ekipleri geçtiğimiz hafta yaptıkları yüzey temizliği ile yine tekneler dolusu çöpü sudan temizlerken, önümüzdeki günlerde dip temizliği yapılacağı öğrenildi.

Köyceğiz’de KVKK toplantısı yapıldı

Köyceğiz’de, KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) eğitim toplantısı Belediye toplantı salonunda, birim müdürleri ve personellerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Ortaca CHP Kadınlar Günü’nde çalışan kadınları ziyaret etti

Chp Ortaca İlçe Örgütümüz, CHP Muğla Milletvekilimiz Mürsel Alban ‘ın da katılımıyla, Parti binası önünde 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle, Basın açıklamıs yaptı.

Şehit Fuat Demir anıldı

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Can Ünal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Taner Şen, Şehid 06 Mart 2018’de Afrin’de şehit düşen Fuat Demir’in Şehadetinin yıldönümü nedeniyle baba evinde okutulan mevlide katıldılar.

Muğlaspor Kulüp Başkanı Nizamoğlu’ndan kongre açıklaması

Misli.Com Üçüncü Lig Dördüncü Grup’ta istediği sonuçları bir türlü alamayan ve alt sıralardan kurtulamayan Muğlaspor’da Kulüp Başkanı Hüseyin Nizamoğlu, yönetime talip olan olursa kongre kararı alabileceklerini söyledi.

Erdal Atıcı’nın ve Eşref Akın’ın köşe yazıları ile bu hafta vefat edenler gazetenizde…

Ortaca

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi yazınız